У лісі на Волині виявили заражений африканською чумою труп свині

У лісі на Волині виявили заражений африканською чумою труп свині
На Волині зафіксували випадок африканської чуми свиней.

Як повідомляє Ковельська районна адміністрація, труп інфікованої тварини 27 квітня виявив єгер Сьомаківського лісництва при обході лісових угідь в урочищі «Зінькова».

«Відібрані проби біоматеріалу від загиблої дикої свині перевірили фахівці Волинської міжрегіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Було встановлено діагноз африканська чума свиней», – уточнюють у Маневицькій селищній раді.

Після розтину тварину захоронили, а на території провели дезінфекцію. Додамо, що на Волині африканську чуму свиней востаннє фіксували в 2020 році. Тоді труп інфікованого кабана виявили у Голобському лісництві цього ж Ковельського району.

У природних умовах на африканську чуму свиней можуть занедужати як свійські, так і дикі свині. Джерелом збудника інфекції є хворі тварини, людям хвороба не загрожує. Збудник передається через корм, пасовища, транспортні засоби. Також механічними переносниками вірусу можуть бути птахи, люди, домашні та дикі тварини і гризуни, які контактували з інфікованими тваринами.

02.05.2023
Джерело:
rivnepost.rv.ua
Поділіться цим із друзями:

Скільки повітряних тривог пережила Рівненщина за квітень

У квітні на території Рівненщини всього пролунало 5 повітряних тривог.

Щоб врятувати доньку від поліції, мати на Здолбунівщині віддала усі свої гроші

До 55-річної жительки села Спасів колишнього Здолбунівського району зателефонувала невідома, яка назвалась поліцейською.

В перинатальному центрі розпочав роботу гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу

У Рівненському обласному перинатальному центрі розпочав роботу гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу для жінок та дівчат з інвалідністю та порушенням опорно-рухового апарату.

Рівненську обласну організацію «Європейської Солідарності» очолить екснардеп

У середу, 3 травня, в Рівному мають відбутися збори Рівненської обласної організації партії “Європейська Солідарність”, на яких планують висловити недовіру її нинішньому керівнику, скандальному депутату облради Віталію Гайдукевичу.

Упродовж тижня на Рівненщині очікуються короткочасні дощі

Потепління зміниться похолоданням після проходження холодного фронту з північного заходу, який принесе короткочасні дощі різної інтенсивності.